Montaż elastycznych wkładów kominowych Furanflex©

Technologia FuranFlex jest jedyną technologią na rynku, która do wykładania kominów wykorzystuje tkaninę z włókna szklanego wzmacnianą materiałem kompozytowym. Co oznacza określenie "kompozyt"? Kompozyt, to techniczna nazwa włókien szklanych o wysokiej wytrzymałości wzmocnionych żywicą. Jego struktura przypomina strukturę zbrojonego betonu. Różnica polega na tym, że materiał kompozytowy składa się z żywicy (zamiast betonu z cementu, piasku i żwiru) oraz włókien szklanych (zamiast prętów stalowych), które są cieńsze niż włosy (Reinforced plastics, Versterkte Kunststoffe, Plastique renforcée).

W technologii FuranFlex przewody kominowe, o dowolnym kształcie, wielkości i długości mogą być pokryte odpornymi na korozję, ogień i ciepło, szczelnymi wkładami kominowymi wykonanymi z kompozytowego materiału o wytrzymałości stali, bez żadnych połączeń. Wkłady kominowe FuranFlex są powszechnie znane. Firma Kompozitor Ltd. eksportuje wkłady kominowe FuranFlex do 25 krajów. Na dzień dzisiejszy, w całej Europie zostało zainstalowanych ponad 2 000 000 wkładów kominowych FuranFlex.

System Furan Flex

 

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Genius Europe Grand Prix

Zagroda za osiągnięcia z branży budowlanej

Złoty Filar Budownictwa

Złoty medal

Złoty medal z wyróżnieniem

Złoty medal

 

Więcej informacji na temat produktu wraz ze wszystkimi atestami oraz dopuszczeniami do montażu na rynku polskim można uzyskać na stronie www.furanflex-polska.pl